Historia Mead Johnson Nutrition

Historia Mead Johnson Nutrition

100 lat innowacji

Od ponad 100 lat Mead Johnson Nutrition pomaga w zapewnianiu jak najlepszego startu w życie niemowląt  i dzieci, oferując produkty, którym można zaufać. Firma Mead Johnson & Company została założona w 1905 roku w New Jersey (USA) przez Edwarda Mead Johnsona. Od początku swojej ponad stuletniej historii firma Mead Johnson Nutrition przeszła długą drogę od pomysłu jednego człowieka do pozycji globalnej firmy oferującej ponad 70 produktów w ponad 50 krajach.

Edward Mead doświadczył na własnej skórze, jak poważne mogą być problemy żywieniowe. Jego własny syn Ted miał w okresie niemowlęctwa poważne problemy żywieniowe. W tamtych czasach, gdy matka nie mogła karmić piersią, niemowlętom podawano preparaty domowej produkcji i inne eksperymentalne wyroby. Nie było wtedy „mleka modyfikowanego”. Po licznych testach i udanych badaniach klinicznych w 1911 roku wprowadzono Dextri-Maltose. Dextri-Maltose był produktem pionierskim w dziedzinie żywienia niemowląt i utrzymywał się na rynku przez ponad 60 lat.

Na przestrzeni lat firma Mead Johnson wyprodukowała imponującą gamę mieszanek dla niemowląt i dzieci i specjalistycznych innowacyjnych produktów żywieniowych. Nasze wiodące marki to Nutramigen i Enfamil. Nutramigen, pierwsza mieszanka dla niemowląt do stosowania w postępowaniu dietetycznym u niemowląt i dzieci z alergią na białko mleka krowiego, został wprowadzony w 1942 roku. Enfamil, wprowadzony w 1959, był poddawany kilku istotnym modyfikacjom składu — a każda z nich miała na celu zoptymalizowanie wartości odżywczej, podążające za najważniejszymi badaniami o żywieniu niemowląt i dzieci.

Światowy lider

Celem firmy Mead Johnson Nutrition o ponad stuletniej historii innowacji jest zajmowanie pozycji wiodącego globalnego dostawcy produktów żywieniowych dla dzieci, wytwarzanych w oparciu o wiedzę naukową. Nutramigen LGG® to wiodąca na świecie marka dla dzieci z alergią na białko mleka krowiego†, poparta dowodami uzyskanymi w ponad 75 badaniach klinicznych oraz 75 latami doświadczenia.

Odwiedź stronę www.meadjohnson.com, aby dowiedzieć się więcej o naszej firmie.

Informacja MJN oparta w części o dane pochodzące z serwisu pomiarów detalicznych firmy Nielsen dotyczących mieszanek mlecznych dla niemowląt i dzieci w obszarze mieszanek specjalistycznych — alergia na białko mleka krowiego, w okresie 12 miesięcy do grudnia 2015 r. na terenie 23 krajów. © 2016 The Nielsen Company.

Layout:

Powiązane artykuły

O Nutramigenie LGG® Complete

Nutramigen LGG® Complete nie tylko łagodzi objawy alergii na białko mleka krowiego, lecz także może pomóc Twojemu dziecku wrócić do normalnej diety szybciej niż Nutramigen bez LGG®.

O Nutramigenie PURAMINO

Lekarz zalecił Twojemu dziecku Nutramigen PURAMINO? Prawdopodobnie masz parę pytań na temat tego...

Kiedy moje dziecko poczuje się lepiej?

Skoro alergia na białko mleka krowiego...