Centrum Pomocy

Layout:
Infolinia

Masz pytania dotyczące żywienia dziecka lub naszych produktów?

Zadzwoń: 801 40 50 60
- Na Twoje pytania odpowiedzą wykwalifikowane położne
Pon-pt 10:00-17:00

Napisz do nas

Korzystając z tego formularza, możesz w dowolnej chwili wysłać nam pytania lub uwagi dotyczące naszych produktów, firmy lub usług.

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe, zwykle w ciągu 2 dni roboczych.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego Nutramigen LGG® zmienił się na Nutramigen LGG Complete?

Nutramigen LGG® Complete to nowy udoskonalony produkt, którego proces produkcyjny oraz skład został dostosowany do wymagań Rozporządzenia Delegowanego Komisji EU 2016/128 uzupełniającego Regulację 609/2013 dotyczączą wymagań odnośnie składu i informacji umieszczanych na etykietach żywności specjalnego przeznaczenia medycznego.

Wszystkie produkty przeznaczone do żywienia niemowląt oraz małych dzieci podlegają obecnie zmianom, a producenci są zobowiązani do dostosowania ich składu.

Jakie zmiany w przepisach zostały wprowadzone i dlaczego?

Nowe ustawodawstwo zawiera niewielkie aktualizacje dotyczące składu żywności specjalnego przeznaczenia medycznego. Oznacza to, że wprowadzono niewielkie zmiany w poziomach składników odżywczych w Nutramigen LGG Complete w stosunku do Nutramigen LGG. Zmiany te są zgodne z najnowszymi zaleceniami Ekspertów. Twoje dziecko może bezpiecznie przejść z dotychczasowego produktu na nowy Nutramigen LGG Complete, ponieważ skuteczność zastosowanego hydrolizatu (hydrolizat kazeiny o wysokim stopniu hydrolizy) jest taka sama jak Nutramigen LGG.

Mojemu dziecku nie przeszkadzało picie starej wersji Nutramigen LGG, ale odmawia wypicia nowej. Co powinnam zrobić?

Niektóre dzieci mogą potrzebować czasu na dostosowanie się do nowej mieszanki. Twoje dziecko może początkowo odmówić, ale nie ma się o co martwić. Spróbuj podać nową mieszankę kilka razy, ponieważ może upłynąć trochę czasu, zanim dziecko przyzwyczai się do nowej mieszanki. Pamiętaj, że sposób przygotowania mieszanki uległ małym zmianom- ważne jest, aby po wsypaniu proszku do wody mieszać go w butelce przez około 1 minutę, aby proszek rozpuścił się całkowicie.

Jeśli Twoje dziecko nadal będzie odmawiać przyjmowania nowej mieszanki, skontaktuj się z lekarzem prowadzącym w celu uzyskania porady.

Nowa formuła jest bardziej zbita (grudkowata) i nie rozpuszcza się tak dobrze jak poprzednia. Czy zmienił się sposób przygotowania?

Sposób przygotowania  mieszanek o znacznym stopniu hydrolizy jak Nutramigen LGG Complete jest nieco inny niż przygotowanie zwykłych mieszanek do karmienia niemowląt. 

Wprowadziliśmy niewielką zmianę w instrukcji przygotowania - pamiętaj, aby po dokładnym wymieszaniu proszku z wodą, wstrząsać butelką dziecka przez około jedną minutę, aż proszek całkowicie się rozpuści. Pomoże to zmniejszyć powstawanie grudek.

Zauważyłam/-łem, że proszek wygląda inaczej niż zwykle, dlaczego?

Tak, to prawda. Nutramigen LGG Complete wygląda nieco inaczej  z powodu zmian w procesie produkcyjnym i dostosowania składu preparatu do nowych przepisów UE, które weszły w życie w 2020 roku. Zapewniamy jednak, że wciąż jest to ten sam zaufany hydrolizat kazeiny co w Nutramigen LGG.

Opakowanie wygląda inaczej, czy wciąż jest to ten sam produkt?

Opakowanie Nutramigen LGG Complete nieznacznie się zmieniło, ale skuteczność hydrolizatu nadal jest taka sama. Niewielkie zmiany w produkcie zostały wprowadzone zgodnie z najnowszymi przepisami europejskimi. Pomimo tych zmian, Nutramigen LGG® Complete będzie nadal zapewniać swojemu dziecku te same korzyści zdrowotne

Czy produkt różni się składem od dotychczasowego Nutramigen 3 LGG Complete?

Produkty mają skład zgodny z nowymi rozporządzeniami, różnica dotyczy tylko kwasu alfa-linolenowego (47 vs 45 mg),  produkty mają te same właściwości, różnią się materiałem puszki. Produkt pochodzi z innej fabryki, co może powodować minimalne różnice w strukturze (wyglądzie, rozpuszczalności) proszku, które nie mają wpływu na zastosowanie i bezpieczeństwo produktu.

Czy produkt Nutramigen 3 LGG Complete w metalowej puszce jest dopuszczony do sprzedaży w Polsce?

Produkt został zanotyfikowany/zgłoszony do obrotu na rynek polski.
Skład jest zgodny z obowiązującymi przepisami (Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2016/128 z dnia 25 września 2015 r. uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 609/2013 w odniesieniu do szczegółowych wymogów dotyczących składu żywności specjalnego przeznaczenia medycznego).

Czy produkty Nutramigen 1 LGG Complete i Nutramigen 2 LGG Complete również w najbliższym czasie dostępne będą w takich opakowaniach?

Firma nie przewiduje takiej możliwości.

Czy dziecko może niekorzystnie zareagować na Nutramigen 3 LGG Complete w metalowej puszce?

Zmiana diety u dzieci może wywoływać reakcje. Prosimy o uważne obserwowanie dziecka w trakcie zmiany, jak również minimalizację zmian w diecie w okresie przejściowym. Prosimy o kontakt ze swoim lekarzem prowadzącym w sytuacji zaobserwowania niepokojących objawów.

Czy na ten produkt obowiązuje recepta jak na NUTRAMIGEN 3 LGG Complete?

Tak, potrzebna jest standardowa recepta na Nutramigen 3 LGG Complete