Wprowadzenie preparatu mlekozastepczego dla niemowlat

Wprowadzenie preparatu mlekozastępczego dla niemowląt

Z uwagi na specjalną formułę, hipoalergiczne preparaty mlekozastępcze dla niemowląt, przeznaczone do stosowania w alergii pokarmowej, mają inny zapach i smak, niż mleko matki, standardowe mieszanki czy mleko krowie. Możesz zauważyć tę różnicę już po pierwszym otwarciu puszki. Pamiętaj jednak, że Twój zmysł smaku i powonienia różni się od zmysłów dziecka. Dorośli mają ustalone i wyuczone preferencje pokarmowe, których niemowlęta jeszcze nie wykształciły.

Postępowanie w przypadku początkowej niechęci przyjęcia hipoalergicznej mieszanki

Jeżeli niemowlę po raz pierwszy ma styczność ze specjalistycznym preparatem mlekozastępczym stosowanym w alergii na białko mleka krowiego, może potrzebować trochę czasu, aby się do niego przyzwyczaić. Odmowa jedzenia może być związana nie tyle ze smakiem samej mieszanki, lecz może też wynikać z faktu, że Twoje dziecko nauczyło się kojarzyć karmienie z dyskomfortem w postaci objawów alergii. Twoje maleństwo może mieć także słabszy apetyt, jeżeli nie czuje się najlepiej w związku z jego dolegliwościami związanymi z alergią.

Przy wprowadzaniu Nutramigenu po raz pierwszy potrzebna może być pewna doza wytrwałości – zdarza się, że nowy pokarm trzeba zaproponować nawet 10 razy. Ponieważ zmiana diety umożliwi łagodzenie objawów, Twoje dziecko powinno z czasem stać się spokojniejsze, a jego apetyt może wzrosnąć.

Wskazówki dotyczące wprowadzania Nutramigenu do diety Twojego dziecka

W idealnym przypadku Twoje dziecko powinno przejść na Nutramigen zaraz po otrzymaniu diagnozy, zgodnie z zaleceniami lekarza. Ma to na celu jak najszybsze wyeliminowanie białka mleka krowiego, powodującego reakcje alergiczne, z diety niemowlaka. Oto kilka wskazówek pomocnych przy wprowadzaniu mieszanki na początku i na późniejszych etapach rozwoju dziecka:

  • Postaraj się podać preparat mlekozastępczy dla alergików po raz pierwszy wtedy, kiedy niemowlę będzie głodne i spragnione;
  • Spróbuj zachować pozytywne nastawienie podczas karmienia, ponieważ niemowlęta rejestrują nasze reakcje, takie jak wyraz twarzy i brzmienie głosu;
  • Starsze dzieci mogą preferować picie mieszanki z zakrytego kubka lub w formie zimnego napoju;
  • Kiedy będziesz gotowa na rozpoczęcie wprowadzania pokarmów stałych do diety swojego dziecka, możesz dodawać Nutramigen do posiłków podczas rozszerzania diety i stosować go jako zamiennik mleka i produktów mlecznych w przepisach dla alergików.

Zmiany w wyglądzie stolca

Wskazówki dla etapu 2 (6-9 miesięcy)

Po pierwszym podaniu hipoalergicznego preparatu mlekozastępczego może minąć trochę czasu, zanim u niemowlęcia nastąpi złagodzenie objawów. Powinnaś zaobserwować poprawę wyglądu stolca (barwa, konsystencja). Ważna jest także zmiana częstotliwości wypróżnień. Po rozpoczęciu podawania Nutramigenu możesz zauważyć, że Twoje dziecko wydala częste, luźne stolce o zielonkawym zabarwieniu. To zazwyczaj normalne u niemowląt karmionych preparatem mlekozastępczym dla dzieci z alergią na białko mleka krowiego, ale jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, zasięgnij porady lekarza.

Layout:

Powiązane artykuły

O Nutramigenie LGG® Complete

Nutramigen LGG® Complete nie tylko łagodzi objawy alergii na białko mleka krowiego, lecz także może pomóc Twojemu dziecku wrócić do normalnej diety szybciej niż Nutramigen bez LGG®.

O Nutramigenie PURAMINO

Lekarz zalecił Twojemu dziecku Nutramigen PURAMINO? Prawdopodobnie masz parę pytań na temat tego...

Kiedy moje dziecko wróci do normalnej diety?

Większość dzieci wyrasta z alergii na białko mleka krowiego i może spożywać krowie mleko bez...