Kiedy moje dziecko poczuje sie lepiej?

Kiedy moje dziecko poczuje się lepiej?

Szukanie przyczyny złego samopoczucia Twojego dziecka mogło trwać długo. Gdy alergia na białko mleka krowiego została już zdiagnozowana, chcesz zapewne, aby Twoje dziecko jak najszybciej poczuło się lepiej. Po rozpoczęciu leczenia alergii pokarmowej i wyeliminowaniu białka mleka krowiego z jego diety albo Twojego jadłospisu (jeżeli karmisz piersią) lub poprzez stosowanie hipoalergicznej mieszanki zaleconej przez lekarza (jeżeli karmisz butelką), większość objawów powinna ustąpić. Dokładny czas całkowitego ustania objawów występujących u Twojego dziecka może się różnić w zależności od ich ilości i nasilenia. Większość z nich powinna jednak wyciszyć się lub całkiem ustąpić w ciągu 2-4 tygodni.

Możesz zacząć zauważać poprawę już w ciągu kilku dni od rozpoczęcia podawania hipoalergicznego preparatu mlekozastępczego zaleconego przez lekarza, takiego jak Nutramigen LGG® Complete o wysokim stopniu hydrolizy. Wykazano, że Nutramigen LGG® Complete ma korzystne działanie w alergii na białko mleka krowiego, pomaga niemowlętom powrócić do normalnej diety szybciej niż Nutramigen bez LGG®. Twoje dziecko powinno pozostać na mieszance Nutramigen LGG® Complete tak długo, jak zdecyduje specjalista. Lekarz powinien regularnie sprawdzać, czy Twoje dziecko nadal jest uczulone. Dowiedz się więcej o Nutramigen LGG® Complete.

Co, jeżeli objawy mojego dziecka nie ustąpią?

Jeśli stosujesz mieszankę o wysokim stopniu hydrolizy i objawy u Twojego dziecka nie ustępują, a Twój lekarz lub dietetyk nadal uważa, że jest to alergia na białko mleka krowiego, może zalecić stosowanie preparatu mlekozastępczego na bazie aminokwasów. Mieszanka na bazie aminokwasów, na przykład Nutramigen PURAMINO, nie zawiera białka mleka krowiego i jest przeznaczona do stosowania w diecie niemowląt z poważnymi reakcjami alergicznymi oraz alergią pokarmową na wiele pokarmów. Dowiedz się więcej o Nutramigenie PURAMINO.

Jeżeli stosujesz mieszankę na bazie aminokwasów, a objawy u Twojego dziecka nadal nie ustępują, uczulenie na białko mleka krowiego jest mało prawdopodobne, a lekarz powinien zacząć szukać innych możliwych przyczyn dolegliwości.

Czy mogę stosować standardową mieszankę dla niemowląt, gdy moje dziecko poczuje się lepiej?

Twoje dziecko nie ma problemów przy stosowaniu hipoalergicznej mieszanki głównie dlatego, że została ona opracowana specjalnie z myślą o uczuleniu na białko mleka krowiego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że reakcje alergiczne Twojego dziecka powrócą, gdy zbyt wcześnie zaczniesz podawać mu standardową mieszankę dla niemowląt.

Skontaktuj się ze swoim pediatrą w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących leczenia alergii pokarmowych i zdrowia Twojego dziecka.

Layout:

Powiązane artykuły

Wprowadzenie preparatu mlekozastępczego...

Wskazówki dotyczące wprowadzenia Nutramigenu do diety Twojego dziecka, postępowania w razie...

Co alergia na białko mleka krowiego...

Uczulenie dziecka na białko mleka krowiego może wywoływać u rodziców różne emocje. Panowanie nad...

Praktyczna wskazówka

Wprowadzanie pokarmów stałych do diety dziecka z alergią na białko mleka krowiego może wydawać...