Stosowanie Nutramigenu w czasie wprowadzania pokarmow stalych

Stosowanie Nutramigenu w czasie wprowadzania pokarmów stałych

W miarę wprowadzania pokarmów stałych u niemowląt karmionych piersią możemy zaobserwować, że piją one mniej mieszanki i/lub mleka mamy. Może to oznaczać, że dzieci z alergią na białko mleka krowiego, które nie mogą jeść nabiału, nie otrzymują wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Mając to na uwadze, w diecie niemowląt z tego rodzaju alergią można nadal utrzymać mleko mamy lub mieszankę Nutramigen, dopóki jest to zalecane przez lekarza lub dietetyka. Pomoże to zapewnić dziecku otrzymywanie wszystkich potrzebnych składników odżywczych.

Rola Nutramigenu w diecie Twojego rosnącego maluszka

Nutramigen 1 LGG® Complete to produkt kompletny pod względem odżywczym, dzięki czemu może być stosowany jako wyłączne źródło żywienia, pokrywające całodzienne zapotrzebowanie niemowląt z alergią na białko mleka krowiego (do 6 miesiąca życia). W porozumieniu z lekarzem możesz, w ramach zróżnicowanej diety, przejść na Nutramigen 2 LGG® Complete (odpowiedni dla niemowląt i dzieci w wieku od 6 miesięcy jako element zróżnicowanej diety, a następnie na Nutramigen 3 LGG® Complete, przeznaczony dla dzieci w wieku powyżej 1 roku życia.

Podobnie wygląda stosowanie Nutramigenu PURAMINO u najmłodszych. Jako mieszanka kompletna pod względem odżywczym może być ona stosowana jako wyłączne źródło żywienia dla niemowląt w pierwszym półroczu życia. O ile lekarz nie zaleci inaczej, dzieci dobrze tolerujące Nutramigen PURAMINO nie muszą zmieniać mieszanki z wiekiem, ponieważ ten preparat może być stosowany jako element zróżnicowanej diety u niemowląt w wieku powyżej 6 miesięcy i dalej u dzieci w wieku poniemowlęcym.

Gdy dziecko skończy 1. rok życia lekarz może zalecić przejście na Nutramigen PURAMINO Junior, który jest jeszcze lepiej dostosowany do potrzeb żywieniowych dzieci z alergią na białka mleka krowiego i alergią wielopokarmową.

Wykorzystanie Nutramigenu w przepisach przy wprowadzaniu pokarmów stałych

Gdy Twoje dziecko zacznie jeść pokarmy stałe, możesz zauważyć zmniejszenie ilości spożywanej mieszanki. W okresie wprowadzania pokarmów stałych Nutramigen LGG® może zaspokoić większość dziennego zapotrzebowania żywieniowego niemowląt przy stosowaniu w ramach zróżnicowanej diety i zgodnie z zaleceniami lekarza.

W przypadku dzieci – alergików warto sobie pomóc, dodając do potraw specjalne mieszanki hipoalergiczne. W jaki sposób to zrobić?

Spróbuj dodawać Nutramigen do potraw jak najpóźniej, najlepiej aby uniknąć gotowania - pomoże to w zachowaniu cennych substancji odżywczych. Nutramigen LGG® może być stosowany w potrawach gorących, ponieważ dziecko nadal skorzysta z wartości odżywczej mieszanki, należy jednak kontynuować standardowe karmienia butelką lub stosować Nutramigen LGG® w potrawach chłodniejszych, aby pomóc zachować pozytywny efekt LGG®, tracony w procesie podgrzewania powyżej 40 stopni.

Aby uzyskać dostęp do wielu przepisów, w których można zastosować Nutramigen zamiast mleka, a także do szczegółowych porad na temat wprowadzania pokarmów stałych, pobierz Alergia na białko mleka krowiego – przewodnik rodzica: od diagnozy po rozszerzanie diety i jeszcze dalej, oraz odwiedź naszą strefę przepisów, w której znajdziesz pomysły na bezmleczne śniadania, obiady, kolacje i przekąski.

Layout:

Powiązane artykuły

O Nutramigenie LGG® Complete

Nutramigen LGG® Complete nie tylko łagodzi objawy alergii na białko mleka krowiego, lecz także może pomóc Twojemu dziecku wrócić do normalnej diety szybciej niż Nutramigen bez LGG®.

O Nutramigenie PURAMINO

Lekarz zalecił Twojemu dziecku Nutramigen PURAMINO? Prawdopodobnie masz parę pytań na temat tego...

Przyjemność jedzenia pomimo alergii na...

Pomóż dziecku nauczyć się zdrowej relacji z jedzeniem, aby wyeliminować obawy przed możliwym...