Co alergia na bialko mleka krowiego oznacza dla rodzicow?

Co alergia na białko mleka krowiego oznacza dla rodziców?

Tak, alergia na białko mleka krowiego może być wyzwaniem, ale nie pozwól, aby stała się centralnym punktem Waszego świata. Twoje dziecko ma znacznie więcej do odkrycia. Uczulenie dziecka na białko mleka krowiego może wywoływać u rodziców różne emocje. Panowanie nad nimi jest równie ważne, jak kontrolowanie objawów uczulenia.

Kiedy moje dziecko wróci do normalnej diety? Pamiętaj – większość dzieci jest w stanie powrócić do normalnej diety do czasu rozpoczęcia nauki w szkole.1-3 Do tego momentu myśl pozytywnie i skoncentruj się na rozwoju Twojego dziecka. Oto kilka pomocnych wskazówek:

Dieta bez mleka krowiego dla matki karmiącej

Jeżeli nie przestajesz karmić dziecko piersią, nie zniechęcaj się. Lekarz może zaproponować wyeliminowanie produktów mlecznych z Twojej diety, abyś mogła nadal to robić. Dietetyk natomiast przygotuje jadłospis dla karmiącej mamy alergika.

Gdy podajesz dziecku mieszankę lub stosujesz karmienie uzupełniające, lekarz może zalecić Ci preparat o wysokim stopniu hydrolizy do stosowania w diecie dziecka z alergią na białko mleka krowiego, na przykład Nutramigen LGG® Complete. Mieszanki Nutramigen LGG® Complete są nie tylko dostosowane do wieku, lecz także mogą pomóc Twojemu dziecku powrócić do normalnej diety szybciej niż Nutramigen bez LGG®.

Wprowadzenie pokarmów stałych to prawdziwy kamień milowy w życiu Twojego dziecka. Jak wprowadzać pokarmy stałe dla niemowląt przy stosowaniu diety pozbawionej mleka? Pamiętaj, że Twój lekarz i dietetyk służą Ci wsparciem, oraz, że na stronie dostępna jest sekcja: żywienie dziecka z alergią. Na tej stronie znajdziesz mnóstwo pomocnych materiałów, w tym przepisy dla alergików. Wprowadzanie pokarmów dla niemowląt powinno być przyjemnym i ekscytującym czasem dla Ciebie oraz Twojego dziecka. Rozejrzyj się zatem i poproś o pomoc, jeżeli będziesz jej potrzebować. Wtedy oboje będziecie mogli cieszyć się tym wyjątkowym okresem.

Zdobądź wiedzę o alergii na białko mleka krowiego

Często źródłem frustracji i zmartwień jest poczucie braku kontroli nad sytuacją. Czytając o alergii na białko mleka krowiego, możesz odzyskać poczucie kontroli lub przynajmniej zrozumienia. Twój lekarz lub dietetyk służy pomocą, ale to Ty jesteś u boku swojego dziecka na co dzień. Im więcej wiesz, tym bardziej pewna się czujesz w kwestii objawów alergii i potrzeb Twojego dziecka. Przejrzyj tę stronę internetową, przeczytaj często zadawane pytania lub zadaj swoje pytanie dietetykowi albo lekarzowi. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zdrowia swojego dziecka lub pytania, na które nie znasz odpowiedzi, zawsze konsultuj się ze swoim lekarzem.

Im bardziej jesteś przygotowana, tym lepiej radzisz sobie z alergią na białko mleka krowiego, pozwalając swojemu dziecku korzystać z wszystkich przyjemności dzieciństwa. Jako wyposażona w wiedzę i pomysły mama alergika, będzie w stanie zmienić minusy na plusy i zapewnić wyższą jakość codziennego życia dla całej rodziny. W dziale „Życie z alergią na białko mleka krowiego” na tej stronie internetowej znajduje się mnóstwo pomocnych porad.

Zadbaj o siebie

  • Poćwicz z płytą DVD, wybierz się na siłownię albo na spacer po okolicy;
  • Gdy dziecko śpi, poczytaj albo też się zdrzemnij;
  • Jeżeli masz więcej dzieci, zaplanuj indywidualny czas dla każdego z nich na rozmowę lub zabawę;
  • Zdrowo się odżywiaj;
  • Oddychaj głęboko lub ćwicz jogę;
  • Szukaj pomocy i wsparcia;
  • Znajdź czas na kontakt z przyjaciółmi.

Nie musisz robić tego wszystkiego naraz. Działaj małymi krokami. Każdy zjedzony kawałek owocu, każda drzemka i każdy spacer składają się na Twoje dobre samopoczucie.

Celebruj codzienne zwycięstwa

Zajmowanie się dzieckiem z alergią na białko mleka krowiego może stanowić wyzwanie. Uczucie frustracji jest zrozumiałe, ale na zakończenie każdego dnia znajdź chwilę na pomyślenie o tym, co się udało i zapamiętaj wszystkie pozytywy.

Layout:

Powiązane artykuły

Jakie zmiany w diecie są potrzebne?

Niezależnie od tego, czy karmisz piersią, czy butelką, potrzebne będą zmiany, aby wyeliminować...

Praktyczna wskazówka

Wprowadzanie pokarmów stałych do diety dziecka z alergią na białko mleka krowiego może wydawać...

Kiedy moje dziecko wróci do normalnej diety?

Większość dzieci wyrasta z alergii na białko mleka krowiego i może spożywać krowie mleko bez...