Kiedy moje dziecko wroci do normalnej diety?

Kiedy moje dziecko wróci do normalnej diety?

Alergia na białko mleka krowiego jest najczęściej występującą alergią pokarmową u dzieci w wieku do 3 lat, ale ponad trzy czwarte dzieci cierpiących na tę dolegliwość wyrasta z niej we wczesnym dzieciństwie. Gdy dziecko wyrośnie z alergii na białko mleka krowiego, może spożywać krowie mleko bez reakcji alergicznych – innymi słowy, może powrócić do normalnej diety.

Większość uczulonych dzieci będzie w stanie spożywać krowie mleko nie narażając się na reakcje alergiczne już w wieku około 3-5 lat. W przypadku IgE-niezależnej alergii na białko mleka krowiego bez powikłań większość dzieci wraca do normalnej diety w wieku około 3 lat. W przypadku alergii IgE-zależnej następuje to średnio w wieku lat pięciu.

Fakt, iż posiłki przygotowywane dla niemowlaka nie mogą zawierać mleka, stanowi utrudnienie dla jego opiekunów. Podobnie jest z dietą przeznaczoną dla 3-latka. Dla starszych dzieci życie z alergią na białko mleka krowiego może być nieco trudniejsze. Wchodząc w świat spotkań towarzyskich, imprez i innego rodzaju aktywności narażają się one na większe ryzyko przypadkowej ekspozycji na obecność krowiego mleka w diecie. Chociaż odrobina planowania z wyprzedzeniem może pomóc zapewnić dziecku bezpieczeństwo i zapobiec jego izolacji, to jednak możliwość powrotu do normalnej diety przed rozpoczęciem nauki w szkole i okresem wzmożonego kontaktu z rówieśnikami byłaby ogromną ulgą dla całej rodziny.

Co powrót do normalnej diety oznacza dla Twojej rodziny?

Porozmawiaj z lekarzem

Lekarz doradzi Ci, kiedy i w jaki sposób możesz sprawdzić, czy Twoje dziecko wyrosło już z alergii. Jeżeli sądzisz, że może ono być gotowe na powrót do normalnej diety, porozmawiaj z lekarzem. Zanim dieta dziecka zostanie uzupełniona o produkty zawierające białko mleka krowiego – koniecznie zapytaj specjalisty, czy jest to właściwa decyzja.

Szybszy powrót do normalnej diety* z Nutramigenem LGG® Complete

Twój lekarz może zalecić mieszankę o wysokim stopniu hydrolizy, na przykład Nutramigen LGG® Complete, do stosowania w diecie dziecka z alergią na białko mleka krowiego. Wykazano, że Nutramigen LGG® Complete ma korzystne działanie w alergii na białko mleka krowiego i pomaga niemowlętom powrócić do normalnej diety szybciej niż Nutramigen bez LGG®. Dowiedz się więcej o Nutramigenie LGG® Complete.

*W porównaniu do Nutramigenu bez LGG®.

Layout:

Powiązane artykuły

Co wywołuje alergię na białko mleka...

Objawy alergii na białko mleka krowiego są uruchamiane przez układ odpornościowy jako nieprawidłowa...

Kiedy moje dziecko wróci do normalnej diety?

Większość dzieci wyrasta z alergii na białko mleka krowiego i może spożywać krowie mleko bez...

Stosowanie Nutramigenu w czasie wprowadzania pokarmów stałych

Włączenie Nutramigenu do diety Twojego maleństwa na zalecenie lekarza pomoże zapewnić dostarczanie dziecku wszystkich potrzebnych składników odżywczych.