Przyjemnosc podrozowania z dzieckiem z alergia na bialko mleka krowiego

Przyjemność podróżowania z dzieckiem z alergią na białko mleka krowiego

Będąc rodzicem dziecka z alergią na białko mleka krowiego możesz odczuwać pokusę bezpiecznego przebywania blisko domu, w którym masz wszystko czego potrzebujesz aby zapewnić swojemu dziecku prawidłowe żywienie. Wspólne odkrywanie świata z dzieckiem jest jednak zdrowe i naturalne – niezależnie od tego, czy wybieracie się z wizytą do znajomych, czy też wyjeżdżacie na weekend. Podróże z dzieckiem z alergią na białko mleka krowiego – w obrębie miasta lub poza granicami kraju – są znacznie łatwiejsze przy odpowiednim ich planowaniu. Nasze wskazówki dotyczące wyjazdów i wakacji z alergikiem ułatwią i uprzyjemnią wspólne wyjścia dla całej rodziny.

Poznaj fakty dotyczące mieszanek

Jeżeli wybierasz się w podróż samolotem z dzieckiem, musisz sprawdzić obowiązujące przepisy przewożenia żywności w bagażu podręcznym. Na wielu lotniskach na całym świecie nie stosuje się ograniczeń ilości mieszanki dla niemowląt wnoszonej na pokład samolotu, ale warto sprawdzić tę kwestię na konkretnym lotnisku z wyprzedzeniem. Linie lotnicze mają także odrębne przepisy dotyczące tego, jakie jedzenie można zabrać do samolotu. Podróżując transportem lądowym, powietrznym lub wodnym, warto przestrzegać wszystkich wskazówek dotyczących przygotowania i przechowywania mieszanki hipoalergicznej dla dziecka. Instrukcje dotyczące przygotowywania mieszanek Nutramigen znajdują się w strefie produktów Nutramigen.

Zabierz przekąski dla dziecka z alergią

Na etapie wprowadzania pokarmów stałych przy alergii wygodną przekąską lub posiłkiem są gotowe słoiczki z jedzeniem dla dzieci uczulonych na mleko. Pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu etykiety w poszukiwaniu białka mleka krowiego lub jego pochodnych (zobacz: Jakie produkty zawierają białko mleka krowiego?), aby sprawdzić, na co zwrócić uwagę). Spróbuj zaproponować dziecku posiłek w kubeczku z pokrywką, ponieważ może to być zarówno zdrowa przekąska, jak i ciekawy sposób na zajęcie uwagi.

Starsze niemowlęta uwielbiają pożywne przekąski w kawałkach, które mogą jeść samodzielnie. Oto kilka pomysłów na przekąski na drogę dla niemowląt, które są na bardziej zaawansowanym etapie wprowadzania pokarmów stałych:

 • Słupki warzywne gotowane na parze;
 • Słupki owocowe;
 • Ciastka ryżowe;
 • Ugotowany makaron w różnych kształtach.

Czytaj dokładnie etykiety na opakowaniach, aby uniknąć „ukrytych” produktów mlecznych (zobacz: Jakie produkty zawierają białko mleka krowiego?) i ryzyko zadławienia, na przykład owocami takimi jak winogrona, jagody czy małe pomidorki, a także stałymi pokarmami: surową marchewką, suszonymi owocami, twardymi słodyczami lub orzechami. Ograniczaj sok owocowy, którego nadmiar może wywołać biegunkę u dzieci. Pamiętaj, że w przepisach na potrawy stałe dla alergików możesz stosować Nutramigen, aby zapewnić dziecku otrzymywanie potrzebnych mu składników odżywczych.

Rozszerzaj menu podróżne dla starszych dzieci

Dobra wiadomość na temat przekąsek dla starszych dzieci z alergią na białko mleka krowiego jest taka, że możesz jeść to samo, co one – wystarczy więc, że weźmiesz większy zapas. Poniżej podajemy przykłady na bezmleczne przekąski, które możesz spakować do lodówki lub torby termicznej:

 • Ogórek lub papryka w paskach z hummusem lub dipem z guacamole;
 • Koreczki z bezmlecznymi składnikami (na przykład szynka i bezmleczny ser);
 • Plastry bezmlecznego sera i pełnoziarniste krakersy;
 • Świeże owoce z dipem z musu jabłkowego.

Przykłady nieco bardziej trwałych przekąsek odpowiednich dla starszych dzieci z alergią na białko mleka krowiego:

 • Krakersy (sprawdź etykietę czy nie zawierają mleka, czy masła);
 • Ciastka ryżowe;
 • Pieczone chipsy z owoców;
 • Popcorn (bez masła).

Praktyczna wskazówka dla małych i dużych podróżników

Mokre chusteczki do rąk to Twoja tajna broń przeciwko zarazkom i niewidzialnym mlecznym alergenom. Jeżeli nie masz dostępu do mydła i umywalki wytrzyj chusteczkami ręce swoje i dziecka, zanim podasz jedzenie. Możesz także używać chusteczek do przetarcia stołu i krzeseł podczas postojów, stolika w samolocie oraz dowolnej innej powierzchni, z którą Twoje dziecko może mieć kontakt podczas podróży.

Przede wszystkim, nie zniechęcaj się koniecznością odrobiny dodatkowego planowania podróży dla dziecka. Badania wykazują, że większość dzieci powraca do normalnej diety w wieku około 3-5 lat,1-3 a być może nawet szybciej, jeżeli otrzymuje Nutramigen LGG® Complete. W międzyczasie korzystaj z możliwości podróżowania, aby pomóc dziecku zdobywać nowe doświadczenia.

Layout:

Powiązane artykuły

Praktyczna wskazówka

Wprowadzanie pokarmów stałych do diety dziecka z alergią na białko mleka krowiego może wydawać...

Jedzenie poza domem przy alergii na...

Jeżeli planujesz z wyprzedzeniem i wiesz, na co zwracać uwagę, alergia Twojego dziecka nie pozbawi...

Nie pozwól, aby dieta bezmleczna...

Alergia na białko mleka krowiego nie znaczy, że Twoje dziecko wiele traci. Pomóż maleństwu...